Matcha Orientalna

Matcha… to jeden z tych napojów, który bezsprzecznie dotyka mojej duszy, i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Każdego poranka, z utęsknieniem czekam na chwilę, kiedy zacznę przyrządzać moją ukochaną matchę. To dla mnie wyjątkowy czas w ciągu dnia, kiedy zwalniam na chwilę i jestem w chwili obecnej. Często słyszę, że próbujesz pić matchę, ale nie bardzo ci smakuje... Mam nadzieję, że tym przepisem zachęcę cię do jej spróbowania, a nawet regularnego spożywania. Jeśli posmakuje Ci moja Match Orientalna to koniecznie spróbuj przepisu na Matche Tradycyjną z cynamonem lub pyszną Matcha Latte.


Sposobów przyrządzania matchy jest tak wiele, że na pewno odnajdziesz w którymś z nich, swój wyjątkowy i ulubiony napój. Dziś, przedstawiam ci matchę w orientalnej odsłonie. Jest to mój ulubiony smak, szczególnie w okresie jesienno- zimowym, gdy potrzebuję wewnętrznego rozgrzania. Jej aromat otuli cię i rozgrzeje od środka.


Matcha Orientalna


Składniki na matczę orientalną:   • ½ łyżeczki dobrej matchy (ja używam organicznej matchy firmy Moya)

   • ½ kubka wody

   • ¾ kubka mleka roślinnego

   • 1/3 łyżeczki Kardamonu

   • ½ łyżeczki Kurkumy

   • ½ łyżeczki Cynamonu

   • 3 goździki


Jak wykonać matchę orientalną:


Wsyp do kubka matchę i przyprawy, zalej odrobiną wody (ważne, aby woda miała 80 C). Dobrze wymieszaj, najlepiej elektrycznym spieniaczem bądź chasenem (bambusową trzepaczką) i dolej wody, tak aby zapełnić kubek do połowy.


W rondelku podgrzej mleko roślinne (ja używam zawsze kokosowego). Ważne, abyś nie doprowadziła mleko do wrzenia. Gdy mleko będzie już wystarczająco gorące, spień go za pomocą spieniacza i wlej do matchy.


Ciesz się orientalnym smakiem i delektuj chwilą ?


Spróbuj również:


Matcha Latte oraz Matcha Tradycyjna z cynamonem


Matcha Orientalna przepis Dziewczyny Znikąd