Zastosowanie kryształów
Jestem zupełnie twój. Będę służyć tobie i całej ziemi w imię dobra mojego i twojego. Jestem tu po to, abyś ty mogła przypomnieć sobie o swojej wyjątkowości. Jestem tu po to, abyś ty mogła poczuć i dotknąć tego co wydaje się nieosiągalne... Noś mnie przy sobie, śpi obok mnie. Tul mnie w swoich dłoniach. Niech nasze energie połaczą się w jedną całość. Bo ty i ja jesteśmy jednością...

Razem możemy tak wiele... Jeśli tylko zapragniesz wznieść się razem ze mną i podróżować między wszechświatami, to tak też się stanie. Będę ci towarzyszyć zawsze i wszędzie, a ty dzięki naszej pięknej i cudowniej więzi, odkryjesz siebie, poczujesz siebie i zobaczysz, kim w istocie jesteś. Obchodź się ze mną z miłością i szacunkiem, tak jak ja obchodzę się z tobą. Poczuj moją moc, a wszelkie wrota zostaną przed tobą otworzone już na zawsze... - Twój na zawsze kryształ.

Kryształy są wszędzie


Dokładnie pamiętam ten moment, kiedy po raz pierwszy wzięłam w swoje dziecięce dłonie, złoty pierścionek z zielonym oczkiem. Zapatrzona w jego piękny blask, nie umiałam oprzeć się jego urokowi. Potrafiłam stać przy gablotce, w której się znajdował nawet przez kilkanaście minut. Dokładnie opisałam to spotkanie, w jednym z pierwszych artykułów o Topazie. Była to pierwsza kryształowa biżuteria z jaką miałam styczność. Choć przez większość mojego nastoletniego, a potem dorosłego już życia, nie przepadałam za noszeniem biżuterii, wszystko to uległo zmianie, gdy ponad pięć lat temu wyruszyłam w niezwykłą drogę życia. Drogę, która zaprowadziłam mnie do momentu, w którym znajduję się teraz, a która była najpiękniejszym momentem mojego istnienia. Gdy zaczęłam interesować się kryształami, każdego dnia wertowałam internet w wzdłuż i wszerz. Najbardziej przyciągały mnie, nieoszlifowane bryły o pokaźnych wielkościach i kształtach. Budziły mój podziw i zachwyt. Oszlifowane formy, wydawały mi się zbyt idealne. Z czasem jednak i te zdobyły mój zachwyt i uznanie. Miłość do tych cudnych istot była tak przeogromna, że każdy, ale to absolutnie każdy okaz, był dla mnie piękny i niezwykły. Pamiętny pierścionek z zielonym oczkiem, potem wisiorek z kryształem górskim, aż po większe nieoszlifowane kamienie, które na stałe zagościły w moim życiu. Ich blask i magia przyozdabiały mnie każdego dnia, w formie pierścionków, bransoletek, naszyjników... Znajdowały się w każdym pomieszczeniu i chcąc nie chcąc, stały się wszędobylskie. Były, tam gdzie ja i moja rodzina. W taki oto sposób, zostały częścią naszego życia po dziś dzień...

Twoja Intuicja, to jedyny i właściwy drogowskaz


Może się wydawać, że jet na świecie wielu prawdziwych znawców kryształów, a ich szeroko pojęta wiedza o nich, nie zna końca. Zapewniam cie jednak, że bez względu na to jak wiele o kryształach wie dana osoba, nikt tak dobrze nie dobierze do ciebie odpowiedniego kryształu, jak ty sama! Piszę o tym od samego początku i zawsze będę wierna tej zasadzie: Jesteś swoim jedynym i właściwym drogowskazem. Inni, mogą przekazać ci jedynie informację, nakierować, podzielić się z tobą niewyobrażalnie piękną kryształową wiedzą. Jednak tylko Ty Sama, możesz przywołać do siebie ten właściwy, pasujący kryształ.

Zastosowanie kryształów blog

Każdy z nas ma wspaniałą intuicję, wystarczy jedynie że dopuścisz ją do głosu, a ona na pewno cię nie zawiedzie. Gdy otworzysz się na ten przekaz i zapragniesz tej informacji, ona sama do ciebie przyjdzie. Brzmi banalnie? I takie właśnie jest. Czasem wydaje nam się, że musimy włożyć ogrom pracy i wysiłku, aby coś poczuć i zobaczyć. Nic mylnego...Jeśli podejmiesz wewnętrzną decyzję, że pragniesz zmian, że jesteś gotowa na nowe, że czekasz na to „wspaniałe nowe życie”, to uwierz mi, że nic, ale to nic w całym wszechświecie, nie stanie ci na przeszkodzie aby dobro, które widzisz, czujesz i pragniesz całyą sobą, miałoby nie przyjść!

Jeśli czujesz, że pragniesz zmian to znaczy, że jesteś na nie gotowa. Jeśli jesteś na coś gotowa, to znaczy, że musisz być czujna i wyczekiwać najlepszego i tylko najlepszego...

Odcienie kryształów


Kolory otaczających nas kryształów, mają ogromne znaczenie w pracy z nimi. Intuicja jest tu kluczowa, jednak poszczególne kolory i odcienie, mówią nam o tym co możemy uzdrowić i w jaki sposób tego dokonać. Na przykład ciemne odcienie brył jak czerwień, będą skłaniały nas do działania i dodawały życiodajnej energii, natomiast jasne kamienie będą nas harmonizowały i skłaniały do pracy nad sobą, w odpowiednim dla nas czasie. Charakterystyka kolorów jest zatem bardzo istotna, dlatego przedstawiam ci podstawową gamę odcieni, które mam nadzieje, pomogą tobie w wyborze kryształu, oraz przyniosą odpowiedzi na wszelkie pytania.

Biały bezbarwny - to początek, rozwijanie się, przełamywanie złej passy, dobre zdrowie jak i kontakt z aniołami. Kryształy o tym odcieniu są wspaniałymi towarzyszami w pracy, z całym naszym ciałem, duszą i umysłem.

Biały mleczny - ten kolor oznacza powolne dążenie do upragnionego celu. Odpowiedni dla osób po stracie, ma działanie ochronne oraz przywraca nadzieje. Wspaniale oddziaływuje na hormony, płodność i warto pracować z nim podczas ciąży.

Czerwony – oznacza zwiększoną energię, ruch, siłę do działania i zmianę. Chęć ruszenia do przodu i gotowość na nowe. Namiętność i pokonywanie przeszkód jak i ochrona swoja i najbliższych. Czerwony to idealny odcień, pasujący do leczenia niskiego ciśnienia, anemii i depresji.

Pomarańczowy – to praca nad sobą. Niezależność, wiara w siebie, radość ale też zaufanie do procesu. Stosowany na jelita, jajniki, nerki, pęcherz oraz przy zaburzeniach jedzenia.

Żółty – to kolor ochrony. Wspaniale oddziaływuje na logikę, pamięć. Idealny przy przeprowadzkach. Dobrze jest mieć go przy sobie w pracy i podczas tworzenia nowych projektów. Działa na układ limfatyczny, trawienie, układ nerwowy i problemy skórne.

Zielony - to kolor wyciszenia jak i stopniowego procesu prowadzącego do celu. To kolor, wbrew pozorom... miłości i piękna. Działa na bezsenność i depresję, na serce i układ oddechowy. Warto podjąć z nim pracę podczas przeziębienia czy cięższej choroby. Wspiera i otula swoją naturą. Jest też dobry na wszelkie alergie.

Niebieski - to kolor kariery i wszelkich projektów. Oznacza partnerstwo, małżeństwo jak i wspiera w podróży i przeprowadzkach. Działa na gardło, tarczycę, wzrok i ciśnienie.

Purpurowy - to kolor snów i wyobraźni. Purpurowy to kolor anielski. Stosowany podczas reiki. Wspaniale zwalcza bóle głowy, w tym migreny. Idealny na lęki, depresje i bezsenność.

Różowy - to kolor miłości, wybaczenia, ukochania siebie i zaopiekowania się sobą. Wspaniale oddziaływuje na nas podczas medytacji i działa ochronnie na nasze serce. To kolor pomocny dla osób wysoce wrażliwych, bądź dla osób chcących poczuć mocniej i więcej. Działa na kłopoty z miesiączkowaniem, na PMS, stres, bezsenność, nerwowość, rozdrażnienie. Idealny dla dzieci i niemowląt.

Brązowy - to kolor bezpieczeństwa, pieniędzy i pracy oraz kariery jak i stabilności. Pomaga odnajdywać rzeczy zgubionych lub skradzionych. Stosowany w leczeniu nóg, jelit, prostaty jak i stanów lękowych.

Szary - to kolor stabilizacji i kompromisu. Zaprowadza spokój jak i odgania złe energie i wszelkie złośliwości.

Złoto - to zdrowie, pieniądze, uznanie, sława i perfekcjonizm. Działa na układ nerwowy, kręgosłup i obsesje. Wpływa na nasz cały układ.

Srebro - to płodność, rytuały księżycowe i jak i pomaga nam w odnajdywaniu prawdy. Przyciąga pieniądze i miłość. Usuwa toksyny z naszego organizmu, niweluje ból i zwalcza koszmary nocne.

Czarny - to ochrona, pokonanie smutku szczególnie po stracie. Blokuje negatywną i szkodliwą energię. Zwalcza ból jak i jest pomocny przy chemioterapii.

Wszechstronne działanie kryształów


Ostatnimi czasy, kryształy przechodzą niesamowite odrodzenie. Uwielbiamy się nimi otaczać nosząc je często na sobie w formie biżuterii. To właśnie ta forma obcowana z nimi, jest obecnie bardzo popularna. Ich szerokie zastawanie, spełnia się w tej formie idealnie, jednak nie jest to jedyny sposób, poznania ich przepięknej i uzdrawiającej mocy.

W swojej pracy często stosują je uzdrowiciele. Kryształy wspaniale harmonizują i oczyszczają czakry. Stosowane podczas Reiki, przynoszą niewyobrażalne efekty. Można by powiedzieć, że są bardzo ważną jego częścią. Kryształy są wspaniałym przenośnikiem informacji podczas medytacji. Jeśli pragniemy usłyszeć nasze anioły, bądź potrzebujemy głębszego kontaktu z nimi, to kryształy stanowią przepiękny pomost między nami a aniołami. Oczywiście, jeśli nie masz przy sobie kryształów nie oznacza to, że bez nich nie połączysz się z nimi. Kryształy są w tej sytuacji wspaniałym dodatkiem i na pewno pomogą nam wejść z jeszcze większą głębią w ten piękny anielski świat. Idealny do tego celu jest właśnie Celestyn. To wspaniały kryształ do pracy z aniołami jak i podczas wznoszenia naszej świadomości na wyższy poziom.

Kryształowa terapia kolorami, odkrywa przed nami kolejne możliwości i zastosowanie kryształów. Wielobarwne kryształy stosowane w koloroterapi, pomagają nam w równoważeniu i wzmacnianiu naszej energii oraz aury. Natomiast kryształowe kąpiele czy eliksiry kryształowe, pozwolą nas oczyścić, podnieść nasze wibracje i zrelaksować. Do tego celu należy dobrać odpowiednie kryształy, które swoim kolorem i nawet kształtem pomogą nam osiągnąć zamierzony efekt. Należy też pamiętać, iż do kapieli kryształowej czy do sporządzenia kryształowego eliksiru, nie będzie nadawać się na przykład Selenit. Jest on odmianą gipsu, dlatego łatwo rozpuszcza się w wodzie.

blog wszystko o kryształach

Jako kolejne zastosowanie kryształów przedstawiam ci „kryształową aranżację”. Kryształy wspaniale dopasowują się do danego pomieszczenia. Stanowią nie tylko piękną ozdobę. Równoważą energię wewnątrz domów i innych budynków. Cudownym kryształem, idealnie nadającym moc i oczyszczającym dane pomieszczenie jest np. Ametyst. Jest to kryształ, który oczyszcza z negatywnej energii, harmonizuje jak i chroni. Wspaniale, jeśli zechcesz umieścić mniejsze bryły ametystu w pokoiku swojego dziecka. Z pewnością zapewni mu to, spokojny i zdrowy sen.

Jeśli poczujesz, że brak ci ugruntowania czy uziemienia i zatracisz się w pogoni dnia codziennego, możesz potrzymać w ręku, pomedytować lub nosić, na przykład w torebce takie kryształy jak: Ametyst, kryształ górski, turmalin, obsydian czy hematyt. Jeśli zdecydujesz się na noszenie małych brył w torebce, zadbaj o ich zabezpieczenie, tak aby nie ukruszyły się.

Uzdrawiająca moc kamieni z pewnością da ci o sobie znać, gdy ułożysz je w kształcie mandali. Ten piękny sposób łączności z kryształami opisuje w swoich książkach Katarzyna Bratumiła Barczyńska. Intuicyjne ułożenie kryształów, tworzących wokół twojego ciała kolorowe mandale, pozwoli ci na pozbycie się ciążących traum oraz oczyści cię i uzdrowi na każdym polu.

Podobnie jak i małe kryształy tak i większe okazy zwane Geodami, mają wspaniałe właściwości. Jedną z nich jest możliwość naładowania mniejszych, poprzez umieszczenie ich w środku geody. Potrafią uzdrawiać, oczyszczać i dodawać energii nam jak i mniejszych kryształom, które umieścimy w ich wnętrzu na dłuższą chwilę np. na noc.

Kryształy mają swoje zastosowanie również w masażu. Kamienne rysiki opracowane przez terapeutę Ewalda Kliegla pomagają osiągnąć głęboki stan relaksu i wyciszenia.

kryształy na dłoni

Przyklejanie kryształów w miejscu, gdzie odczuwamy ból ( nie na otwarta ranę), jak i przykładanie ich do ciała, jest wspaniałym sposobem w walce z różnymi dolegliwościami. Opisywałam już swoje przeżycia z Selenitem. Przykładanie go na obolałe kolano, bardzo szybko uśmierzało mój ból. Jeśli zdecydujesz się na przyklejenie kryształu w obolałe miejsce, pamiętaj jednak aby plaster przytrzymujący kryształ, nie zaburzał przepływu krwi.

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł znacznie przybliżył ci szereg zastosowań tych cudnych istot. Ważne aby w całym procesie przemiany czy uzdrawiania kierować się intuicją. Działanie kamieni z pewnością wzmocnisz poprzez zapalenie świecy wraz z wcześniej wypowiedziana intencją.
Intencja jest nieodłącznym elementem naszych pragnień i oczekiwań, oraz ich spełnienia. Jest to z pewnością temat, który niebawem poruszę w osobnym artykule. Tym czasem pozostawiam cię z kryształami, oraz magią jaką ze sobą niosą. Niech ten cały przekaz ułoży się w tobie odpowiednio, a ty czerp z tego to co najlepsze dla ciebie.

Niech dzieje się magia...

Twoja Dominika ;-)

Źródła wiedzy:

„Kamienie lecznicze w Litoterapii” -Werner Kuhni, Walter Von Holst

„Kamienie które leczą”- Philip Permutt

„Tajemnice kryształów”- Cassandra Eason

„Kryształowa terapia” - dr. Doreen Virtue , Judith Lukomski