Wyjątkowym i zjawiskowym atutem leśnych pudełek jest prawdziwy mech chrobotek. Z miłości do natury, postanowiłam umieścić odrobinę lasu w moich drewnianych pudełkach. Mech znajdujący się we wnętrzu pudełek, nie tylko ucieszy twoje oko, ale też uspokoi cię i otuli. Będzie dla ciebie pewnego rodzaju prysznicem leśnym, który działa kojąco i leczniczo na nasze ciało i duszę. Mech w leśnych pudełkach, jest wspaniałą podporą dla kryształowych istot, które mogą spoczywać na kawałku swojego naturalnego środowiska, skąd pochodzą.
W rzeczywistości mech jest szaro-beżowy. Mech chrobotek, który znajdziesz w moim sklepie, barwiony jest tylko naturalnymi barwnikami. Dzięki temu można uzyskać mech o przeróżnych odcieniach zieleni i o wielu innych kolorach. Może się zdążyć, że na skutek koloryzacyj, mech będzie mieć nierównomierną pigmentację. Jest to całkowicie normalny efekt tego procesu, który nie świadczy o złej jakości mchu, a wręcz o jego unikatowości.

PIELĘGNACJA

Mech chrobotek ,który znajdziesz w leśnych pudełkach utrzymuje swój oryginalny wygląd nawet do 7 lat. Ten atut sprawi, że pudełko przez bardzo długi czas, może zdobić twoje pomieszczenie i emanować zewsząd swoją piękną, czystą i kojącą energią.
Chrobotek potrzebuje wilgotności powietrza na poziomie 40-60% i jak najbardziej odnajdzie się w warunkach domowych. Jest on zaimpregnowany i nie musisz się martwić, że mech z twojego pudełka uschnie czy zmieni swój kolor. Jeśli będziesz trzymać swoje pudełko zamknięte, nic nie szkodzi. Wystarczy, że co 2-3 dni otworzysz je na kilka godzin.

WŁAŚCIWOŚCI MCHU

Mech chrobotek posiada niesamowite działanie antystatyczne. Nie gromadzi na sobie kurzu. Jego główną zaletą jest fakt, że oczyszcza on powietrze poprzez filtrowanie cząsteczek powietrza. Nie wymaga on szczególnej pielęgnacji, podcinania czy podlewania. Jeśli wilgotność powietrza spadnie, co często ma miejsce w okresie grzewczym na jesień i zimę, ustaw w pobliżu nawilżacz powietrza. Mech, impregnowany jest między innymi gliceryną, dlatego też jest w zupełności bezpieczny dla alergików. Nie musisz się obawiać, że wywoła reakcje alergiczną u ciebie bądź u twoich domowników. Według opinii lekarzy, mech jest niezastąpionym analogiem naturalnego antybiotyku. Ma on szerokie właściwości lecznicze, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

To właśnie, ze względu na swoje lecznicze oddziaływanie na nasze ludzkie ciało jak i psychikę, postanowiłam umieścić go w leśnych pudełkach. Mam nadzieje, że tak jak i mnie, leśne pudełka wraz z ich zawartością, będą cieszyć cię i otaczać swoją niezwykłą magią na długi długi czas.