Matcha Latte – napój, który zmienił moje życie

Choć Matcha to jedna z najpopularniejszych rodzajów zielonej herbaty, ja zetknęłam się z nią dopiero 2 lata temu. To była miłość od pierwszego.. yyyy „zaparzenia”. ;-)
Od lat moim jedynym pobudzającym napojem w ciągu dnia była kawa. Ja jednak nie czułam się po niej dobrze i musiałam z niej zrezygnować. Tylko czym ja zastąpić? Bardzo długo szukałam przeróżnych odpowiedników kawy, niestety z marnym skutkiem. Do czasu...
Parzenie matchy okazało się być dla mnie swego rodzaju swoistym rytuałem. Jest wielu zwolenników tej wspaniałej herbaty i wielu takich, którzy mimo prób i chęci nie mogą się do niej przekonać. Przyznam się że jej smak jest dość specyficzny ale uwierz mi na słowo, można ją przyrządzić w taki sposób, że z wielką przyjemnością będziesz do niej wracać ;-). Proces jej zaparzania nie trwa długo a smak może cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.
O tej niezwykłej herbacie będę jeszcze pisać na blogu a tymczasem podaję ci jeden z moich ulubionych przepisów. Mam nadzieje, że polubisz ją tak samo mocno jak ja ;-)

Składniki:

- 200 ml ciepłej wody,

- 100 ml dowolnego mleka (ja używam mleka kokosowego),

- 1/2 łyżeczki dobrej jakości matchy,

- 1 lub 2 daktyle, w zależności jak słodki napój chcesz uzyskać - ja dodaję 1,

- szczypta cynamonu,

- szczypta kardamonu,

- 1/2 łyżeczki cukru kokosowego - opcja dodatkowa, ja uwielbiam ;-)

blendowanie Matcha Latte
Przygotowanie:

Wszystkie składniki wrzuć do blendera i zmiksuj na wysokich obrotach. Gotowy napój podgrzej w rondelku nie doprowadzając przy tym do wrzenia. Przelej do ulubionego kubka i włala ;-)

Na zdrowie :-)

przepis Dominiki na Matcha Latte