Podsumowanie 2020 roku

Siedząc w swoim zaciszu, otoczona zapachem suszonych kadzideł i ukochanej domowej świecy...zatracam się w swoich myślach. Rozmyślam o tym, co było i o tym czego zmienić nie mogę. Rozmyślam o obecnym czasie i snuje plany na nowy. Ten który mija był wyjątkowy i był potrzebny. Na długo zapadnie w mojej pamięci, a jego wizje niech zarysują i zapiszą kolejną stronice mojej życiowej księgi. Ahh moje kolejne doświadczenia... moje kolejne przeżycia...
Dziękuję wam za was wszystkie...a teraz pozwalam wam odejść i pomału przewracam kolejną stronę, zostawiając za sobą już te, do których wracać już nie chcę. Czekam z otwartymi ramionami na nowe dnie, nowe minuty i nowe sekundy... Oto Ja... Nowa Ja ...Ahh cóż to był za rolle coaster! Możesz się ze mną zgodzić, że ten rok 2020 był wyjątkowy pod wieloma względami. Wydarzyło się tak wiele, a zmianie uległo całe nasze życie… Jak to mówią „jedyną stałą w naszym życiu to zmienna” i tym razem stwierdzenie to, okazało się być trafne… i to dla nas wszystkich.   • Jaki był ten rok dla ciebie?

   • Co dobrego spotkało cię w tym niezwykłym 2020 roku?

   • Czym cię zaskoczył najbardziej?


Myślę, że przy tym ostatnim pytaniu większość podanych odpowiedzi byłaby taka sama, ale czy tylko jedyna? Ogólnoświatowa pandemia przewróciła życie każdego z nas do góry nogami. Rzeczywistość, w której nagle przyszło nam żyć, okazała się być bezlitosna i bardzo realna… Jednak jakby się nad tym zastanowić głębiej, to czy w tej sytuacji nie ma naprawdę niczego pozytywnego?


Akceptacja


Życie nauczyło mnie nie oglądać się za siebie. Wracam do przeszłości tylko wtedy, kiedy czuje, że zostawiłam w niej coś co wymaga dokończenia. Nie wracam do przeszłości by zmienić coś, co się wydarzyło a na co nie mam już wpływu. Pozwalam temu odejść…


Każdy z nas ma takie sytuacje, o których chce zapomnieć bądź sytuacje, do których chciałby wrócić i być może coś zmienić i naprawić. Może właśnie ty chciałabyś cofnąć czas i naprawić jakąś relacje? Może chciałabyś” nie powiedzieć” czegoś co już na długo zmieni twoją więź z ważna dla ciebie osobą?… Jest pewnie wiele rzeczy, do których chcielibyśmy wrócić…, ale czy to ma głębszy sens?


Akceptacja, o której nie raz już pisałam na blogu, jest tu kluczowa. Bez niej nie ruszysz dalej. Akceptacja to klucz do szczęścia, spokoju i spełnienia. Nauczyłam się akceptować rzeczy, na które nie mam wpływu, a życie mi pokazało, że to najlepsze co mogę dla siebie zrobić. Gdy dowiedziałam się w Święta Bożego Narodzenia, że jestem chora na najbardziej przerażającą grypę tego roku, wzięłam głęboki wdech i powiedziałam sobie, że nie pozwolę, aby ta sytuacja pogorszyła mój stan zdrowia i wpłynęła znacząco na moje życie. Codziennie afirmowałam, że jestem okazem zdrowia i czuje się świetnie. Nie pozwoliłam sobie na czarne myśli. Robiłam wszystko to, co daje mi radość, szczęście i spokój. Niesamowicie pomogła mi w tym niezwykła książka Rhonda Byrne „Siła”. Okazała się być strzałem w dziesiątkę i niesamowitym zastrzykiem pozytywnego myślenia, którego w tej chwili potrzebowałam.


rok 2020 podysmowanie


To co zrobiłam dla siebie okazało się być lekarstwem na całe „zło”. Czułam się bardzo dobrze, bez znacznych objawów. Pozwoliłam sobie na to, aby doświadczyć tego co było mi dane i przytuliłam to mocno do serca. Wiedziałam, że jedyne co mogę dla siebie zrobić, to zaakceptować to czego zmienić nie mogę i objąć się ogromem pozytywnych uczuć. Wysłać sobie dużo miłości…


Jak widzisz, końcówka roku była dla mnie dość zaskakująca, ale wierze, że bardzo potrzebna. Czy zmierzenie się z największą zarazą 2020 roku było dla mnie wyzwaniem? Nie. Było doświadczeniem, które, skoro pojawiło się w moim życiu to miało mnie czegoś nauczyć. Na pewno nauczyło mnie spokoju i wiary w to, że cokolwiek się nie wydarzy MAMY NA TO WPŁYW. Zawsze bowiem, jest coś co możemy zmienić. Jeśli nie możemy jednak zmienić sytuacji to zawsze możemy zmienić nasza reakcje na nią ?


Dzisiaj chciałbym cię zabrać w małą podróż... podróż do Swojego Wnętrza. Być może będzie ona dla ciebie przyjemna, a być może kłopotliwa i niewygodna. Wszystkie emocje, które pojawią się w tobie podczas tej podroży są potrzebne i ważne. To tak jak ten rok, który już dobiega końca, był potrzebny i ważny. Możesz się chyba ze mną zgodzić, że z ogromną przyjemnością i chęcią zostawiasz rok 2020 za sobą. To był rok pełen wyzwań dla nas wszystkich, ale również to był rok przemyśleń i ogromu zmian. Każdy z nas przeżył go na swój sposób. Czy jednak wszystko co wydarzyło się w 2020 roku było nieudane i nietrafione? Może jednak dla ciebie to był dobry i wspaniały rok pod wieloma względami? Może akurat udało ci się rozwinąć skrzydła swojej kariery? A może twoje życie rodzinne uległo ogromnej poprawie? Może udało ci się pokonać chorobę, z która walczyłaś już od jakiegoś czasu? A może zmagasz się właśnie z problemami zdrowotnymi, a twoja kariera i życie rodzinne uległo pogorszeniu, a ty zastanawiasz się jak ruszyć dalej do przodu.


Złota Księga Podsumowań 2020 roku


Z myślą o Tobie stworzyłam streszczoną Złotą Księgę Podsumowań 2020 roku. Zawiera ona podsumowanie, jak i da ci możliwość wglądu w siebie i swoje życie. Pozwoli ci zastanowić się nad tym co dobrego wydarzyło się przez ten okres a co chcesz zostawić za sobą i już nigdy do tego nie wracać. To jest ten czas... to jest Twój czas... Czas na zmiany i podsumowania. Czas refleksji i planowania. Złota Księga Podsumowań 2020 roku składa się z czterech podrozdziałów:   • Umysł

   • Ciało

   • Dusza

   • Moje cele


To właśnie na tych 4 aspektach chciałam się skupić najbardziej. Ich analiza pozwoli ci zastanowić się głębiej nad swoim życiem.


Dla mnie ten czas podsumowań to swego rodzaju rytuał, który stosuje już od kilku lat i bardzo cię do niego namawiam. Zanim jednak przystąpisz do niego, przygotuj się ;-)   1. Oczyść swoja przestrzeń

   2. Zaparz kubek ulubionej matchy, herbaty bądź kawy jak wolisz

   3. Zapal swoja ulubiona świece

   4. Włącz ulubiona muzykę – ja często korzystam z aplikacji Calm, która oferuje wiele cudownych dźwięków i przepięknej muzyki.

   5. Miej przy sobie uprzednio wydrukowaną Złotą Księgę Podsumowań 2020 roku oraz długopis

   6. Bądź obecna w tej chwili. W Tu i teraz, bo to Twój Czas...


Złota Księga Podsumowań 2020 roku jest zapisana w pliku PDF. Wystarczy, że ściągniesz plik na swój komputer i wydrukujesz ?Życzę tobie, aby ten czas podsumowania tego całorocznego okresu był głęboki i piękny. Bądź ze sobą szczera i otwórz swoje serce na wszelkie zmiany. Zaakceptuj to czego zmienić nie możesz i przygotuj się na najlepsze, bo wszechświat zawsze cię wspiera i to się nigdy nie zmieni. Niech twoja dłoń poniesie cię i uchwyci, wszystkie myśli twojej podświadomości...

Gdy już wypełnisz wszystkie strony i nasycisz je twoimi głębokimi przemyśleniami, pozostaw te, które chcesz zachować na końcówkę nowego roku i spal lub podrzyj i wyrzuć do kosza te, które nie są już ci potrzebne, albo nie chcesz już do nich wracać.


Jestem z tobą... niech dzieje się Magia ;-)


Twoja Dominika