Odnajdź w sobie ukrytą Moc
Stoję u jego stop i czekam... On patrzy na mnie i obdarowuje mnie piękną głębią swojego świata. Nie mam odwagi wejść do środka...Coś mnie powstrzymuje. Las i jego piękne wrota…stoją tuż przede mną. Czekają, aż podejmę decyzję. To lęk szepcze mi do ucha..., że nie dam rady. Myśli kłębią się w mojej głowie. Jedna część mnie chce wejść i zobaczyć ten piękny świat, a druga powstrzymuje i sieje strach. Której części mnie posłuchać? Która to ja, a która to ego? Bać się czy zaufać?...

Liście drzew kołyszą się w rytmie mojego oddechu, zapraszając mnie do środka. Drzewa otwierają swój świat przede mną, kłaniając mi się nisko. Piękne światło tli się zza drzew, a szkląca zlotem roślinność spogląda na mnie i uśmiecha się do mnie. To było piękne zaproszenie do świata miłości, spokoju i natury. Do świata, gdzie każdy może uwierzyć w siebie na nowo, poznać piękno i boskość w najczystszej postaci. Dlaczego tak bardzo się tego bałam? Może dlatego, że nie rozumiałam, że spokój i miłość jest we mnie od zawsze...wystarczy ze dopuszczę je do głosu i pozwolę, aby zadziała się magia. Jeśli ja ją dostrzegłam w sobie, ty też ją odnajdziesz...musisz jedynie słuchać głosu serca i zaufać...

Sprawdź co działa dla ciebie


Czy w ostatnim czasie masz poczucie, że wszystko to co się dzieje wokół ciebie, przytłacza cię z każdej strony? Rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć, jest dla nas wszystkich czymś zupełnie nowym. Ludzie przepełnieni są frustracją, złością i zupełnie niewiedza, w jakim świecie przyjdzie im się obudzić jutro. Z jakimi wyzwaniami przyjdzie się nam zmierzyć następnego dnia?

Często otrzymuje od was pytania, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, z problemami dnia codziennego? Dostaje od was wiadomości, w których piszecie, że nie macie już siły. Jesteście zmęczone, sfrustrowane i zupełnie nie wiecie jak się w tym wszystkim odnaleźć. Jak sobie pomóc i zrozumieć to co dzieje się wokół nas, oraz jak zmierzyć się z wyzwaniami, które życie nam zsyła każdego dnia? Jak odnaleźć się w świecie, który nie daje nam stabilizacji, siejąc tym samym niepewność, lęk i strach? Problemy w pracy, w domu a do tego cały świat stoi na głowie...

Jak poradzić sobie z problemami dnia codziennego?


Jest wiele odpowiedzi na te pytania, jednak musisz być świadoma tego, że nie wszystkie z nich okażą się być dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Wyjaśnię ci, dlaczego tak jest. Choć jesteśmy wszyscy do siebie bardzo podobni, to nie wszystko co dobre dla jednej osoby, będzie dobre dla drugiej. Mamy różne oczekiwania i inaczej postrzegamy otaczający nas świat. Dla jednej osoby, marzeniem i celem będzie nauczyć się medytować i poradzić sobie ze stresem, który towarzyszy jej każdego dnia w pracy. Dla innej, medytacja może nie okazać dobrym sposobem na stres, a to co pomoże jej rozładować napięcie w ciele, wywołane stresującą i wymagającą pracą, jest na przykład jazda na rowerze. Jest wiele osób, które całymi dniami pracuje siedząc przy komputerze, i jedyne o czym marzą to wyjechać w ciepłe kraje i leżeć beztrosko na plaży dniami i nocami, nie myśląc o pracy i kłopotach dnia codziennego.

Choć każda z tych osób jest zupełnie inna na pierwszy rzut oka, to z pewnością musisz przyznać, że jest coś co je łączy?! Każda z tych osób ma różne problemy, różne zainteresowania oraz inne postrzeganie rzeczywistości. Natomiast to co je łączy to chęć zaznania szczęśliwego życia, spokoju, ukojenia, wyciszenia oraz potrzeba nieograniczonej wolności!

Nie ma tu znaczenia, czy w drodze do odnalezienia swojego spokoju, będziesz korzystać z yogi, medytacji, jazdy na rowerze, malowania czy śpiewania. Tych narzędzi, które mogą ci pomóc w drodze do twojego wnętrza jest dziesiątki…

Jednak dla każdego z nas, dobre okazać się mogą inne narzędzia. Najważniejsze jest jednak, abyś pamiętała o sobie i o tym co jest dobre dla Ciebie!

Bo widzisz wszyscy jesteśmy jak płatki śniegu. Każdy z tych płatków śniegu leci w tym samym kierunku, ale każdy jest inny. Rożni się od siebie, jest unikatowy, niespotykany i wyjątkowy. Zachwyca bielą i niespotykaną magią, którą można dostrzec i poczuć, gdy tylko otworzysz swój umysł.

Patrząc na to co dzieje się w świecie zewnętrznym, brakuje nam chęci do normalnego życia. Pragniemy odnaleźć się w tym wszystkim na nowo, ale zamiast odszukać w sobie spokoju, dajemy się wpędzić w wir negatywnych myśli i wizualizacji, które zamiast budować nas... niszczą.

Czy jest zatem, coś co możesz zrobić, aby w tym całym „bałaganie” odnaleźć siebie? Moja odpowiedz brzmi: Tak. Jest tak wiele rzeczy, które możesz dla siebie zrobić...

Obudź w sobie Swoją Moc


Nie obudziliśmy się w tej rzeczywistości z dnia na dzien. Na świecie dzieje się już źle od bardzo dawna. Świat się zmienia, ale co najważniejsze, to my zmieniamy się razem z nim, i właśnie to jest tutaj kluczowe... Zmieniamy się razem z nim.

serce z dłoni

Te zmiany zachodzą na naszych oczach, a my szukamy w tym wszystkim siebie. Zmieniamy się na lepsze. Choć może nie widzisz tego teraz to wiedz, że sama chęć wprowadzenia zmian w twoje życie, budzi cię do zadawania pytań i poszukiwania prawdy. Twoja bezradność wynika z chęci zmiany i lepszego życia. Ty wiesz przecież, czego byś dla siebie chciała. Pragniesz tej zmiany i nie godzisz się na wszystko. Widzisz co się dzieje i potrafisz już rozróżnić co jest prawda a co jest złem. Czujesz to, bo masz otwarty umysł. Ludzie się przebudzają. Pragną zobaczyć prawdę a nie mydlące umysł fakty. Jednak złość i frustracja nie pomogą ci odnaleźć tego czego szukasz. Koncentrowanie się na negatywnych wiadomościach i wsłuchiwanie się w narzekanie innych, zamknie cię na prawdę i przysłoni jasność umysłu. Bo widzis,z każdy z nas często poszukuje prawdy na zewnątrz, zapominając, że ta prawda, którą tak usilnie próbujesz poznać, jest w nas samych!
Zacznij szukać odpowiedzi w swoim wnętrzu, a dopuścisz do głosu głęboko skrywaną prawdę

Poniżej przedstawiam ci ćwiczenie, które pomoże ci zrozumieć i spojrzeć na problemy z lepszej perspektywy. Pytania te, są kluczem do twoich myśli i pragnień, a ich odpowiedzi pomogą ci zrozumieć, czego potrzebujesz w danym momencie swojego życia. To ćwiczenie, możesz powtarzać tak często jak tylko zechcesz…

Znajdź swoją cichą przestrzeń i zapisz na kartce kilka pytań:

   1. Co chciałabyś zmienić w swoim życiu? Jak ma ono wyglądać?

   2. Co wymaga uleczenia?

   3. Co sprawia ci największą radość?

   4. Gdzie czujesz się bezpiecznie?

   5. Co mogłoby sprawić, abyś poczuła się dobrze?

   6. Jakie są twoje realne marzenia, które chciałabyś spełnić?


A teraz przeczytaj te pytania raz jeszcze i dokładnie zastanów się nad nimi. Pomyśl i zapisz wszystkie odpowiedzi. Gdy już skończysz, przeczytaj odpowiedzi na głos. Zastanów się co czujesz, gdy je czytasz? Jesteś spokojna, zrelaksowana? A może czujesz napięcie i stres?

Poczuj jak to o czym myślisz jest prawdą w najczystszej postaci


Cokolwiek to jest przyjmij to takim jakim jest. Zaakceptuj i podziękuj, za wszystko co czujesz... Nie oceniaj siebie, nie oceniaj emocji i uczuć. Po prostu pozwól sobie to poczuć. Pamiętaj, że to co czujesz jest dla ciebie wskazówką i drogowskazem do tego, co wymaga zmiany i uleczenia. Nie bój się poczuć złość, lęk czy frustrację. To wszystko jest nam potrzebne i jest ważne. Ty jedynie to co musisz zrobić, to poczuć to całą sobą i przytulic się mocno do serca. Bo cokolwiek teraz czujesz, jest częścią ciebie. I tu nie chodzi to abyś ciągle czuła złość czy frustracje. Chodzi o to abyś zaakceptowała to co jest, i przyjęła to jako lekcje i doświadczenie. Dlaczego? Bo w momencie, kiedy rodzi się akceptacja, zaczyna się magia ?
Zauważasz z czasem, że zaczynasz więcej rozumieć, a to co dotychczas cię denerwowało i budziło gniew, przestaje rosnąć w siłę i staje się neutralne.

…A teraz wracając do naszego ćwiczenia, spośród sześciu pytań, wybierz jedno, które czujesz, że tyczy się ciebie najbardziej. Usiądź wygodnie bądź połóż się, możesz włączyć też relaksacyjną muzykę. Zamknij oczy i niech w twojej głowie wybrzmi pytanie, które sobie wybrałaś. A teraz odpowiedz sobie na nie w myślach. Wizualizuj najpiękniejszy obraz swojej odpowiedzi. Wszystko dobrze się układa. Jesteś taka szczęśliwa. Wyobraź to sobie... poczuj to...  nie oceniaj. Weź głęboki wdech i wydech... Oddychaj miarowo.
Poczuj jak to o czym myślisz jest prawdą w najczystszej postaci. Zaakceptuj to bezsprzecznie! Jeśli będziesz gotowa otwórz oczy. Uśmiechnij się do siebie i podziękuje sobie za wszystko. Bądź dla siebie dobra.

Wizualizacja i pozytywne myślenie, są kluczem do spokoju i szczęścia


Wizualizacja i pozytywne myślenie, są kluczem do spokoju i szczęścia. Bez względu na to, co dzieje się na zewnątrz ciebie, jeśli burza będzie panować w twoim wnętrzu, nie zaznasz spokoju. Świat zewnętrzny zawsze będzie bombardować twój umysł, nie pozwalając ci przy tym być sobą. Twoja złość, niemoc i frustracja zamiast zniknąć będzie rosła w siłę. Pamiętaj, że najważniejsze narzędzie do walki z wszelkim złem nosisz w sobie. Ta moc była, jest i zawsze będzie w twoim wnętrzu. Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć swoja przestrzeń i wyciszyć swój umysł od zewnętrznych bodźców. Nie utożsamiaj się z emocjami, które nie są twoja prawdą.

dziewczyna znikąd

Skąd będziesz zatem wiedzieć, które emocje są prawdą, a które nie? Twoje serce zawsze wie i wystarczy, że je o to spytasz! Bardzo pomocna może okazać się medytacja serca, którą możesz znaleźć na moim profilu na Instagramie. Jest to piękna medytacja, która pozwoli ci zrozumieć siebie bardziej, połączyć z twoim centrum i ukochać się tak szczerze i prawdziwie. Wystarczy już kilka minut tej medytacji, aby uspokoić umysł i połączyć się z twoim centrum, czyli twoim sercem.

Odnajdź, Sprawdź, Obudź


Sama zatem widzisz, że medytacja czy spisywanie nurtujących cię pytań, są jednym z wielu narzędzi, które mogą pomóc tobie osiągnąć wewnętrzną równowagę. Tych narzędzi, jest znacznie więcej. To ty decydujesz co działa dla ciebie i co może pomóc ci w tej podroży. Możesz odnaleźć siebie podczas czytania ulubionych książek. Możesz uzyskać spokój i rozluźnienie, gdy wejdziesz na matę, bądź poświęcisz się robótkom ręcznym, które tak bardzo działają na ciebie kojąco i uspakajająco.

Najważniejsze w tym wszystkim to nie dać się zwariować i oddzielić od siebie to co potrzebujesz i chcesz wiedzieć, od tego co nie jest ci potrzebne i czego nie chcesz. Jeśli czujesz, że świat zewnętrzny cię przytłacza, odszukaj swoją przestrzeń. Możesz zapisać na kartce wszystkie narzędzia, które mogą ci pomóc w odzyskaniu równowagi, i wybierz te które najbardziej do ciebie przemawiają! Otwórz się na zmiany i pozwól sobie pomóc. Nie musisz cierpieć w samotności, bo wiedz, że nie jesteś sama.

Jeśli świat zewnętrzny cię przytłacza, odszukaj swoją przestrzeń.


Ja, gdy czuje niepewność, a świat zewnętrzny przytłacza mnie i narusza moją przestrzeń, korzystam z kilku narzędzi. One zawsze pomagają mi wrócić do równowagi i poradzić sobie z tym, z czym przyszło mi się zmierzyć. Telefon do przyjaciółki poprawia mi samopoczucie w ułamku sekundy. Gdy czuje spadek energii zaczynam medytować. Już pięć minut medytacji pomaga mi zrozumieć z czym się zmagam. Jednym z moich ulubionych sposobów jest wyżej wymienione ćwiczenie, które wspaniale potrafi mi zobrazować problem i przypomina mi, że akceptacja i wizualizacja ma moc naprawczą. Wystarczy tylko, że spróbuję.

Przyjrzyj się dokładnie trzem wymienionym magicznym słowom w tym artykule:

   1. Odnajdź

   2. Sprawdź

   3. Obudź.


Odnajdź w sobie moc, która jest kluczem twojej prawdy. Sprawdź co działa dla ciebie i przysłuży cię się najbardziej, w tej podróży zwanej życiem.
Obudź w sobie moc i weź życie w swoje ręce. Nie załamuj się, że coś nie jest takie jakie byś chciała, aby było. Weź głęboki wdech i powiedz sobie, że od dzisiaj będziesz kreowała takie życie jakie chcesz mieć. a nie takie na jakie pozwalają ci ludzie czy otaczająca cię rzeczywistość.

Jesteś kreatorem. Wizualizuj i wierz, że to o co prosisz i o czym marzysz, idzie do ciebie. Z czasem zobaczysz, że to o co prosisz przyjdzie szybciej niż ci się wydaje ?

Niech dzieje się magia

Twoja Dominika