Selenit
Nie jestem ani biały, ani przeźroczysty. Jestem taki jakim mnie widzisz... Bo każdy postrzega mnie inaczej i czuje inaczej. Jestem wyjątkowy tak jak Ty. Przywołuje cię do siebie, bo pragnę abyś nie zapomniała o tym kim jesteś. Ty i Ja to jedność. Zawsze nią byliśmy, tylko ty czasem o tym zapominasz a twoja dusza pragnie abym ci o tym przypomniał... Twoja boskość i wyjątkowość świeci najpiękniejszym blaskiem. Spotykasz mnie dziś na swojej drodze po to abyś o tym pamiętała. Trwaj w niej jak najczęściej i jak najdłużej... - twój na zawsze kryształ

Zawsze wtedy, gdy trzymam go w dłoni na początku czuje przeszywający chłód. Jednak to uczucie to nie powiew zimna. To ukojenie i ciepło, które otulają moje dłonie. Jest zimny a zarazem taki przyjemny i ciepły. Po dłuższej chwili czuje spokój a zatapiając wzrok w jego mieniących się kolorach czuje jak jego energia oddziałuje na mnie… Mowa tu o selenicie.

Selenit kryształ o uzdrawiających właściwościach


Selenit, ten niezwykły kryształ ujął mnie swoim kolorem. Jego mleczna barwa mieni się w zależności od położenia. Jest wręcz hipnotyzująca. Pamiętam, gdy kilka lat temu miałam kontuzje kolana. Byłam przykuta do fotela na dobrych kilka tygodni bez możliwości większego ruchu. Nie był to dla mnie łatwy czas, ale postanowiłam nie zmarnować go na zamartwianie się. Wkrótce sięgnęłam po kilka pozycji o kryształach. W końcu miałam na to czas, więc chciałam go jak najlepiej wykorzystać. Jednym z kryształów, który wówczas posiadałam był właśnie selenit. Zaczęłam zatem szukać informacji na jego temat i bardziej zgłębiać się w jego zdolności uzdrawiające. Dowiedziałam się wiele interesujących rzeczy na jego temat co jeszcze bardziej wzbudziło we mnie chęć poznania go i zastosowania w przypadku mojego chorego kolana.

Otwórz się na moc kryształów i ich energię


To, dlatego podczas mojej rekonwalescencji postanowiłam podjąć współpracę z tym właśnie kryształem. Przyłożyłam go na opuchnięte miejsce. W pierwszych dniach po kontuzji odczuwałam spory ból w kolanie. Wynikało to z opuchlizny i słabego krążenia w tym obszarze. Ból, który czułam przed przyłożeniem selenitu był dość odczuwalny. Jakież było moje zdziwienie, gdy po umieszczeniu go na bolące miejsce po kilkunastu minutach poczułam ulgę. Nie twierdzę, że ból minął i obrzęk się zmniejszył. Czułam za to, jak jego kojący chłód łagodzi bol i od razu poczułam się lepiej. Trzymałam go tak kilkanaście minut. Przez cały czas rekonwalescencji stosowałam go na obolałe miejsce tak często jak tego potrzebowałam. Selenit, który miałam w domu był dość sporą bryłką, więc nie było łatwo usadowić go w taki sposób, aby leżała nieruchomo. Jednak nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu i z łatwością potrafiłam znaleźć dla niego wygodna pozycje, tak aby przepływ jego mocy swobodnie na mnie oddziaływał.

kryształ selenit w ręku dziewczyny znikąd

Selenit był już kolejnym kryształem, którego moc i właściwości odczułam na własnej skórze. Na pewno nasunie ci się pytanie czy kryształy działają tak na każdego? I jak to możliwe? Otóż moja odpowiedź jest prosta. Jeśli otworzysz się na moc kryształów i przyjmiesz ich energię to z pewnością odczujesz ich działanie na własnej skórze. Kryształy nie zaczną działać, dopóki im na to nie pozwolisz. Mamy wolną wolę i tylko od nas samych zależy, czy zechcemy przyjąć dary, które mają nam do zaoferowania. Wszystko jest energią. Zarówno nosimy ją w sobie jak i nią emanujemy. Podobnie jest z kryształami. Gdy raz poczujesz ich moc, już na zawsze zapragniesz, aby pozostały w twoim życiu.

Poczuj moc Selenitu


Ten niezwykły kryształ łagodzi stany lękowe oraz wszelką negatywność. Ma również zdolności oczyszczające jak i daje nam uczucie otulenia i zupełnej ochrony. Selenit przypisywany jest czakrze korony, która znajduje się na czubku głowy. Choć powszechnie znany jest jako kryształ o kolorze przejrzystym i jasno mlecznym, może on też występować w kolorze pomarańczowym, brązowym, czerwonym jak i niebiesko-zielonym. Nie każdy może wiem o tym, że ten piękny kryształ ma właściwości odmładzające i oczyszczające.

Podczas pracy z tym pięknym minerałem możesz doświadczyć wspaniałych efektów związanych z twoja skórą. Selenit odpowiada właśnie za młodzieńczy wygląd jak i pomaga w walce z trądzikiem. Znakomicie nadaje się również dla ludzi, którzy zmagają się z uzależnieniami. Jeśli miewasz stany lękowe, warto pomyśleć o selenicie i zaprzyjaźnić się z nim. Jego właściwości lecznicze dotyczą również prawidłowego krążenia jak i gojenia ran. To chyba dlatego postanowiłam zastosować go na moje obolałe i opuchnięte kolano. Tak jak w przypadku każdego kryształu, możesz go zaprogramować wedle swoich potrzeb. Pisałam o tym w artykule o niesamowitym krysztale Topaz tutaj.

Cudowny i magiczny kryształ Selenit


Selenit jest odmianą gipsu, dlatego nie wolno oczyszczać go pod wodą, gdyż ulegnie rozpuszczeniu. Najlepiej zastosować oczyszczanie za pomocą szałwii bądź Palo Santo. W przypadku selenitu najlepszą jednak metodą oczyszczania jest wystawienie go na działanie księżyca. Selenit jako jeden z niewielu kryształów może naładować inne kryształy swoja energią. Wystarczy, że położysz inne mniejsze kryształy na selenicie bądź tuż obok niego. To cudowny i magiczny kryształ. Jestem pewna, że gdy się z nim zaprzyjaźnisz poczujesz jego magiczną siłę.

Kryształy zajmują w moim domu szczególne miejsce. Znajdują się praktycznie w każdym pomieszczeniu. O ich wspaniałych właściwościach przekonałam się nie raz ja i moi domownicy. Zachęcam cię gorąco do pracy z tymi wspaniałymi istotami. W chwili, gdy się na nie otworzysz, doświadczysz niesamowitych odczuć i emocji a ich wspaniała energia już na zawsze zapisze się w twoim sercu. Jeśli czujesz, że coś cię przyciąga do kryształów idź za głosem serca. Ono zawsze wie…;-)

Twoja Dominika